Požár 30.6.2018

Také ve 14.58 hod 30.6.2018 byl vyhlášen požární poplach. Tentokrát se jednalo o hořící stodolu a dům v obci Kounov. Oheň se na rodinný dům rozšířil z blízkého skladu dřeva, který na obytný objekt navazoval. Požárem byl zasažen celý dům, včetně obytné části, podkroví a půdy nad podkrovím. Oheň likvidovali hasiči pomocí pěti proudů, čerpací stanoviště museli zřídit na místním potoku. Jednotky musely také rozebrat přístřešek na dřevo a materiál uvnitř, protože se z něj neustále šířil kouř do domu. Rozebraly také část střechy rodinného domu. Požár byl zlikvidován v podvečer těsně před půl šestou. Na dohlídku zůstali na místě do ranních hodin dobrovolní hasiči z Deštného v Orlických horách. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Dobrušky, Rychnova nad Kněžnou a Hradce Králové. Povolány byly také dobrovolné jednotky SDH Olešnice v Orlických horách, Dobré, Deštné v Orlických horách, Bohdašín a Dobruška (Domašín) i podnikoví hasiči ze Škoda Auto v Kvasinách. Spolupráce s Policií ČR. Událost bez zranění.