Technická pomoc 18.5.2023

Jednotka byla povolána 18.5 v odpoledních hodinách na pomoc zraněné osobě ve špatně přístupném terénu. Jelikož místo, kde se měla zraněná osoba nacházet nebylo možné zcela upřesnit, bylo velitelem jednotky rozhodnuto o rozdělení jednotky na dvě skupiny. Dva členové z CAS 20 šli pěšky do míst, kde se předpokládalo, že by se měla osoba nacházet. Další dva členové jednotky jeli se čtyřkolkou (6×6) z druhé strany, od Hutí. Po chvíli byla zraněná osoba nalezena pěšky pátrajícími členy jednotky. Pacientka byla při vědomí, zaklíněná pod kořenem stromu a stěžovala si na bolest pravého kolene. Za pomoci lezecké techniky a transportní vany ze stanice Rychnov nad Kněžnou byla zraněná osoba transportována na hlavní silnici, kde byla předána posádce ZZS do jejich péče. Spolupráce s HS Dobruška a Rychnov nad Kněžnou, ZZS.