Požár 11.5.2021 2x

Dne 11.5. byla kolem půl jedné po poledni jednotka povolána k požáru lesního porostu do obce Sedloňov. Po příjezdu a provedeném průzkumu byl zjištěn požár o rozloze zhruba 20m2. Část jednotky prováděla samotné hašení dvěma proudy C a dále byla prováděna kyvadlová doprava vody. Při tomto zásahu jednotka spolupracovala s PS Dobruška, JSDH Olešnice v O.h. a Bohdašín. Z první události byli hasiči odvolání k rozsáhlejšímu požáru lesního porostu do Sněžného. Z důvodu nepřístupnosti místa zásahu pro těžkou techniku byla s ostatními jednotkami provodena dálková doprava vody hadicemi. Na likvidaci požáru bylo nasazeno několik proudů vody a zavedena kyvadlová doprava vody. Při této události byl kvůli většímu počtu jednotek vyhlášen zvláštní stupeň poplachu. Zasahovalo 18 českých jednotek a také dvě jednotky z Polska. Na místě spolupráce s PS Dobruška, Rychnov nad Kněžnou, Náchod, Hradec Králové, JSDH Olešnice v O.h., Třebechovice pod Orebem, Nové Město nad Metují, Nový Hrádek, Velká Jesenice, Slavoňov, Dobré, Kostelec nad Orlicí, Solnice, Vamberk, Dobruška, Bohdašín, Náchod, OSP Lewin Kłodzki a Duszniki Zdrój, Policie ČR, Horskou službou. Po likvidaci tohoto ohniska byla jednotka na žádost velitele zásahu odvolána zpět k předchozímu požářišti k jeho zkontrolování a dohašení zbylých ohnisek.