Požár-26.1.2008

Půl hodiny před půlnocí, dne 26. 1. 2008 byl nahlášen požár rekreační chaty v Deštném v O.h.-Plasnicích. Po provedeném průzkumu bylo zjištěno, že hoří v mezistropí mezi ložnicí, kuchyní chalupy a požár se postupně rozšiřuje do obytného podkroví. Zasahující hasiči provedli v dýchací technice lokalizaci požáru, přičemž bylo nutné rozebrat část stavebních konstrukcí v okolí komína a výdechů rozvodů horkého vzduchu z litinové krbové vložky. Dále bylo přistoupeno k vyhledávání ohnisek požáru pomocí dálkového teploměru a evakuaci části vybavení chalupy. Následně byl požár dohašen proudem vysokotlaké vody. Vzniklá škoda byla předběžně spolumajitelkou objektu odhadnuta na 500 000,-Kč, uchráněné hodnoty představují 4 000 000,-Kč. Příčina vzniku požáru je v šetření. Prověřovány jsou zejména verze technické závady na elektroinstalaci a nevhodná konstrukce topidla či odtahu spalin.