Požár 7.10.2016

V pátek 7. 10. 2016 v půl sedmé ráno byl na operační středisko Královéhradeckých hasičů nahlášen požár chalupy v Luisině údolí nedaleko Deštného v Orlických horách. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že se jedná již o plně rozvinutý požár roubené chalupy. Hasiči neprodleně zahájili hasební práce a snažili se zabránit dalšímu rozvoji požáru. Přestože kolem deváté hodiny ranní již hasiči měli plameny pod kontrolou, bylo zřejmé, že oheň zásadně poničil, asi dvě třetiny objektu. Zbylou část včetně hřebenu střechy se hasičům podařilo uchránit. Při požáru nebyl nikdo zraněn. Vzniklá materiální škoda byla předběžně vyčíslena na minimálně dva miliony korun. Příčina události je v šetření, je ovšem zřejmé, že požár vznikl nejprve v malém zahradním domku, který se na pozemku také nachází a odsud se následně rozšířil na přiléhající roubenou chalupu. Spolupráce s PS Rychnov n.K., PS Dobruška, HZSP ŠKODA Kvasiny, JSDH Olešnice v O.h., JSDH O. Záhoří, JSDH Solnice a Policií ČR.