Ukliďme Česko

I u nás v obci se konala celostátní akce nazvaná „Ukliďme Česko“ a my se samozřejmě také zúčastnili. Akce se konala 23. dubna. Stejně jako v minulých letech jsme si vzali na starost úseky směrem na Luisino údolí,  k Šerlišskému mlýnu a celou cestu ze Zákoutí až k muzeu. Jenom námi bylo nasbíráno asi deset pytlů odpadků. Celý den panovalo celkem příjemné počasí a tak, když jsme se všichni sešli u muzea, mohli jsme si společně opéct buřty na ohni. Od nás bylo také zajištěno točení piva a limonády.

Této akce se letos zúčastnil také kolektiv mladých hasičů. Děti, pod dozorem vedoucích, uklízely převážně střed obce a nasbíraly také nemalé množství odpadků.

Jsme velice rádi, že se taková akce u nás v obci podaří zorganizovat, a že i my se na ni můžeme podílet, jelikož nám není lhostejné, v jakém prostředí žijeme. Je jen škoda, že se této akce nezúčastňují také podnikatelé, za kterými jezdí rekreanti a turisté, kteří v naší obci zanechají nejvíce nepořádku.