Požár-14.2.2014

Krátce před polednem dne 14.2. 2014 byl nahlášen požár rodinného domu v Deštném v Orlických horách.Po příjezdu na místo hořelo v podkrovní části rodinného domu o třech nadzemních podlaží. Tam spaly dvě osoby, jedné z nich se ještě podařilo dostat po schodech ven. Požár ale následně odřízl přístupové cesty z domů a druhý člověk zůstal uvězněný v místnosti. Hasiči se po nastavovacím žebříku dostali do podkroví k uvězněné osobě a snesli ji stejnou cestou na zem a předali do péče Horské služby. Jeden člověk utrpěl popáleniny a druhá osoba se nadýchala zplodin hoření. Oba uživatelé domu byli převezeni záchrannou službou do nemocnice. Hasiči dostali požár pod kontrolu krátce před půl jednou odpoledne, a to i za využití výškové techniky. Po té až do osmnácté hodiny odpolední hasiči z Deštného dozorovali místo události kvůli popřípadnému znovuvznícení.  Spolupráce s HZS Dobruška, Rychnov nad Kněžnou, JSDH Olešnice v Orlických horách, Policie ČR a Horská služba Deštné v Orlických horách.