Plamen 2015/16 – Závod požární všestrannosti

 

S našimi mladými hasiči jsme od září pilně dvakrát týdně trénovali na zahajovací soutěž hry Plamen a to ZPV  (závod požární všestrannosti). Museli se naučit topografické značky, vědět čím se co hasí, umět střílet ze vzduchovky, základy zdravovědy, vázat uzle a přeručkovat na laně. Bylo toho požehnaně, ale přistupovali k tomu velmi zodpovědně a proto se mohli  24.10. ve Slatině nad Zdobnicí postavit na start. Soutěže se zúčastnilo 20 dětí (4 hlídky) a nakonec se umístili na krásném 10. a 12. místě  (z celkového počtu 25).

Jakub Hájek vyrazil na trať za dorostence a vybojoval si stříbro a i jemu patří velký dík.

Aby se zadařilo mladým hasičům i v jarní, druhé části hry Plamen, budeme trénovat přes zimu a to jednou týdně v tělocvičně. A až roztaje sníh, vyrazíme hned zase ven.

Hana Brychtová